Останніми роками в Україні, та й у світі, значну увагу приділяють питанням заміни традиційних джерел енергії на відновлювані. Широкого розповсюдження  набули біогазові установки, оскільки вони допомагають в переробці багатьох видів відходів, уловлюють парниковий газ, який при цьому потрапляв в атмосферу, та й ще дозволяють виробляти при цьому енергію, яка отримується з відновлювальних джерел сировини.

Компанія ТОВ “ХімСервісГруп” завжди йде в ногу з часом і пропонує власний досвід та продукти для вирішення низки проблем, які виникають в процесі отримання біогазу.

Ферментація

При проведенні процесів ферментації, в залежності від використовуваної сировини, виникає проблема неконтрольованого пініння в реакторі, з можливістю потрапляння піни в газові лінії. Ми пропонуємо для вирішення проблеми використовувати препарат “Лесфом ТМВ”, який в незначній кількості дає можливість руйнувати піну в реакторі та досягти контролю рівня піни. Препарат успішно пройшов промислові випробування та впроваджений в повсякденну роботу на діючому біогазовому підприємстві.

Ми пропонуємо для проведення, так званої “внутрішньореакторної десульфуризації” реагенти хлорне залізо (ІІІ) та хлорид заліза (ІІ), які з високою ефективністю  використовуються для зниження рівня сірководню, знижуючи при цьому вміст кислих компонентів в газі і, відповідно, корозію устаткування.

Очистка метану від кислих газів

На сьогодні в Україні, завдяки зеленому тарифу, більшість біоенергетичних компаній вироблений газ перетворюють в електроенергію. При цьому вимоги до очищення газу від так званих “кислих газів” (СО2, Н2S тощо), не стоїть настільки гостро, як при постачанні біогазу в газові мережі. Але, навіть при цьому, великий вміст ангідридів кислот та вологи призводять до значної корозії устаткування, яке використовують біогазові підприємства. Тому осушка та очистка метану є актуальною.

Ми пропонуємо Каустичну соду (гідроксид натрію) в формі гранул, лузки та рідини, для використання в сорберах поглинання вуглекислого газу.

Перспективні методи очистки метану від кислих газів

Проблема очистки метану від супутніх продуктів на сьогодні має декілька методів, хоч і не розв’язана цілковито. Кожен з методів має свої переваги та недоліки.

В світі розроблено метод зовнішньої сорбції, біохімічний метод, та метод розділення на напівпроникній мембрані.

Зазвичай використовують зовнішнє поглинання кислих газів на тверді (активоване вугілля, гідроксид заліза) чи рідкі сорбенти.

Сорбційні методи розроблені таким чином, щоб регенерувати сорбент і використовувати його багаторазово. Ми готові постачати практично увесь спектр рідких сорбентів, які використовуються в практиці очистки біогазів у світі при наявності на Вашому підприємстві відповідного устаткування щодо сорбції-десорбції. Всі сорбенти виготовлені провідними світовими компаніями.

Зневоднення відпрацьованого субстрату з отриманням добрив

Проблема зневоднення зумовлена необхідністю зберігати та транспортувати отримане добриво. В рідкому стані добриво вноситься в ґрунт восени та навесні, а в інші сезони потрібно накопичувати рідке добриво в лагунах, що призводить до необхідності збільшувати їх розміри. При цьому, добриво втрачає більшу частину азоту та виникає проблема з його перекачуванням через природні процеси відстоювання.

Компанія ТОВ “ХімСервісГруп” закінчує роботи по розробці препарату, який дозволить утримувати амонійний азот в добриві та покращувати реологію рідкого добрива (його перекачування) навіть при довготривалому зберіганні.

Для того, щоб уникнути цих проблем, більшість біогазових компаній прагне зневоднити отримане добриво. Зневоднення дозволяє знизити площі для зберігання та витрати на транспортування добрив. З метою зневоднення зазвичай використовуються шнекові фільтри. Ми пропонуємо реагенти для оптимізації процесів відділення осаді від рідини та зневоднення його. Для цього використовують обробку відпрацьованих субстратів коагулянтами та флокулянтами.